Horní menu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Prodej stavebního pozemku v Kozojídkách p.č. 1035/13
1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Uzavírka kruhové objezdy Veselí nad Moravou

Uzavírka kruhové objezdy Veselí nad MoravouV pondělí 7. června 2021 začíná stavba kruhových objezdů

V křížení silnic první třídy I/55 a I/54 ve Veselí nad Moravou se v pondělí 7. června rozbíhá dlouho připravovaná stavba dvou kruhových objezdů. Hlavním investorem je Ředitelství silnic a dálnic České republiky. Stavba, která by měla trvat asi rok je rozdělena do několika etap s různou mírou omezení dopravy. Od pondělí 7. června 2021 do 28. června 2021 bude kvůli nutné rekonstrukci vedení plynu zcela uzavřen průjezd ve směru na Moravský Písek.

V rámci tzv. nulté etapy (7. – 28. 6. 2021), kdy dojde k frézování vozovky a realizaci přeložek sítí v celém profilu komunikace, bude umožněn provoz vozidel ve směru od Moravského Písku pouze po Bartolomějské náměstí.

Průjezd všech vozidel mezi Bartolomějským náměstím a centrem města přes řeku Moravu nebude v této etapě stavby možný. Naopak chodcům a cyklistům bude průchod a průjezd a umožněn v koridorech vyznačených páskou.

Po celou dobu stavby garantuje zhotovitel stavby zajištění přístupu ke všem provozovnám a domům. Nebude však možné zde parkovat.

Prosíme všechny, kdo nezbytně nutně nemusí do centra města automobilem, aby se této cestě vyhnuli. Osobní automobily mají vedenou objízdnou trasu po místních komunikacích. Kvůli nesouhlasu SÚS Zlínského kraje nebylo možné odklonit kamiony ze stavby. Ty budou muset projíždět stavbou a jejich provoz bude řízen třemi semafory. Ve Strážnici, Bzenci, Moravském Písku, Uherském Ostrohu a V Blatnici budou umístěny informativní dopravní značky upozorňující na omezený průjezd přes Veselí. 

Po dobu stavby bude umožněno VÝLUČNĚ OSOBNÍM AUTOMOBILŮM používat také cestu mezi Blatnicí a Milokoštěm, prosíme proto pěší a cyklisty, aby se této trase po dobu stavby vyhnuli. Přes Železárny je i nadále umožněn průjezd pouze osobním vozidlům do 3,5 tuny. Stejné omezení platí také na místních komunikacích od Billy směrem do Milokoště a na Hutníku.

Nadále platí zákaz vjezdu motorových vozidel (včetně motocyklů!) do zámeckého parku!

Městská policie bude průběžně po celou dobu stavby monitorovat aktuální dopravní situaci.

Po ukončení tzv. nulté etapy (předpoklad 28. června) bude umožněn místním občanům oboustranný průjezd stavbou od Bartolomějského náměstí do centra města.

V případě dotazů ohledně dopravní obslužnosti po dobu stavby je možné se obracet telefonní linku Městské policie 518 670 282.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů