Horní menu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4
Festival dechové hudby
5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Spolky a kluby > Ženský pěvecký sbor Jahoda

Ženský pěvecký sbor Jahoda

sbor Jahoda

Za svoji tříletou dobu působnosti se těšíme ze společných setkání na pondělních zkouškách. Zahajujeme tak každý týden pěkně zvesela a s řádným aktivním nasazením.

Již patnáctičlenné obsazení nám dovoluje snadné zařazení vícehlasých písní do našeho repertoáru, který je samozřejmě především zaměřený folklórně.

Veřejně jsme se prezentovaly na loňském vánočním vystoupení v Lipově a naší obci, besedě pro důchodce, letní oslavě žehnání zvonice a vinných sklepů rovněž u nás a tradičním strážnickém vinobraní. S potěšením jsme přijaly nabídku „našeho chuapského ekvivalentu“ – Mužského pěveckého sboru Malina o spoluúčast při nahrávce CD „Tá kozojcká cesta“. Mnohé z těchto vyčtených akcí jsme absolvovaly za laskavého doprovodu hostující Cimbálové muziky Josefa Staši.

Premiérově jsme představili naši novou doprovodnou muziku na loňském koledování ve Velké nad Veličkou a domácím slavnostním koncertu k ukončení roku. Vedení tohoto mladičkého muzikantského tělesa se ujala Kateřina Mičková a nutno podotknout, že tak učinila vskutku profesně. Důkladná příprava na jarním soustředění v příjemném prostředí nedaleké Lučiny se zdárně zúročila úspěšným vystoupení na Antonínku k 340. výročí tamější kaple.

Věříme, že všechny své příznivce potěšíme svou další prezentací v kulturních či jiných akcích. Děkujeme vedení obce a rodinným příslušníkům za podporu v naší činnosti.