Horní menu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Spolky a kluby > Ženský pěvecký sbor Jahoda

Ženský pěvecký sbor Jahoda

sbor Jahoda

 

     Za svoji šestnáctiletou dobu působnosti se těšíme ze společných setkání na pondělních zkouškách. Zahajujeme tak každý týden pěkně zvesela a s řádným aktivním nasazením

     Repertoár zaměřujeme výhradně domácím směrem, tedy zpíváme písně dolňácké z oblasti Veselska. Pyšníme se novými kroji, za něž často sklízíme uznání z řad diváků, těší nás také kladné ohlasy fundovaných kritiků ke krojové čistotě, kterou se nám podařilo při tvorbě našich oděvů udržet.

     Veřejně jsme se prezentovaly na řadě vystoupeních v naší obci i v okolí, téměř tradičně se účastníme Strážnického vinobraní, zpíváme na sborových přehlídkách, vernisážích, představily jsme se i na Mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici. Před časem jsme přijaly nabídku „našeho mužského ekvivalentu“ – Mužského pěveckého sboru Malina o spoluúčasti při nahrávce CD „Tá kozojcká cesta“ a nezůstalo jenom při něm, letos jsme společně vydali CD s příhodným titulem „Zpívání z Kozojídek“. Mnohé akce jsme původně absolvovaly za laskavého doprovodu hostující cimbálové muziky Josefa Staši. Poté nás příležitostně doprovázela domácí cimbálová muzika Capella, v současné době nejčastěji spolupracujeme s kozojídskou dívčí lidovou muzikou.  

     Kromě zpěvu písní lidových se rovněž věnujeme prezentaci duchovního repertoáru při významných bohoslužbách v našem farním kostele.

     Neunikne nám žádná zábavná kulturní akce, jíž si zpestřujeme společenský život s ostatními spoluobčany v průběhu roku.

         Naši organizaci ovšem především chápeme jako klasické společenství žen – sousedek – kamarádek – vrstevnic, které spolu rády tráví část volného času, sdílí mnohé potřebné informace či žádoucí rady. Věříme, že sdílené souznění se v naší vokální hudební činnosti jistě projevuje.