Drobečková navigace

Úvodní stránka > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Pravidla fora

Diskusní fórum Obce Kozojídky slouží občanům a návštěvníkům k vyjádření názorů, postojů a zkušeností souvisejících s obcí Kozojídky. Příspěvky v diskusním fóru vyjadřují názory přispěvatelů a Obec Kozojídky za jejich obsah neodpovídá.
Příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s obecnými pravidly slušnosti budou odstraněny!!
Není povinností zástupců obce vždy na vše odpovědět, ale vezmeme vše v potaz a případně se nimi bude zabývat zastupitelstvo obce.

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 27. 9. 2014 18:01
  Květoslava Smetková
  kozojídský občasník

  Chtěla bych se vyjádřit k výroku v Kozojídském občasníku ..přebírali jsme vedení obce v době, kdy veškeré budovy byly zastaveny bance..Dle informace u pana starosty se jednalo o dluh ve výši 1,5 mil.Kč, který vznikl při likvidaci skládky odpadu v r.2002.Jednalo se o investici ve výši 20 mil.Kč, která byla uhrazena z dotace a půjčky ze SFŽP ve výši 4,1 mil.Kč. V době přebírání obce byla větší část půjčky již splacena. Obec pracovala v té době s pětimilionovým rozpočtem a další splátky kolem O,5 mil.Kč SFŽP nemusely být problémem. Vždyť na účtech OU byl v té době l mil.Kč a majetek v hodnotě cca 42 mil.Kč. Pokud bude mít starosta k některým údajům výhrady, které jsem čerpala ze Zpravodajů, může je zde zveřejnit.


 • 22. 4. 2015 21:22
  Karel
  NE-bezpečné silnice

  to se musi vždy první stát neštěstí nebo někdo přímo přizabit, aby se kompetentní,
  v připadě Kozojidek spiš někdo ne-kompetentní postaral o opravu krajnice v katastrofálník stavu kolem kanalizačnich rastlú před Maňákovým, naproti Hospody na dědině a u garáže ing. J. Šantaveho vedle Hospody na dědině???


 • 29. 5. 2015 10:51
  Ota Pavel
  Maše obec

  tak Maše obec se přihlásila do soutěže
  Vesnice roku a v rámci aktivního přístupu, snad někdo uvede do puvodního stavu silnici, ve "Fučikově" ulici "na třetí straně,
  kde si starostuv sused překopal obecní silnici z duvodu připojky k soukromému pozemku, / zřejmě bez povolení /
  ,ale aby silnici uvedl zpět do puvodního užívání schopného stavu, na to jaksi pozapomel, - stavitel, i celá slavná obecní rada.
  Źe by tudy nejezdili? nebo to raději objíždí jako většina občanu ulice?
  evidentně je to poškození obecního majetku, a nikdo to neřeší :-(
  asi ve smyslu starosty--- TO NEŔEŚ


 • 15. 9. 2015 9:06
  Občan
  Re: Maše obec

  Zdravím,

  co se týče přípojky, tak pochybuji, že by to šlo bez povolení. On stavební úřad bez určitých náležitostí nevydá povolení ke stavbě a zrovna připojení na sítě je zde velmi řešeno. Co se opravy týče, určitá snaha dát vozovku do pořádku tam zcela očividně byla, nicméně s tím, že se má dělat nová kanalizačka je asi nesmysl dávat tam nové záplaty asfaltu.
  Ono je vždy snadné hledat chyby, ale je třeba se zamyslet i nad souvislostmi. A vůbec, možná můžeme být i rádi za ten "retardér", když vidím jak někteří jezdí..


 • 2. 10. 2015 18:48
  znechucený občan
  dotaz ke kanalizaci

  Zajímalo by mě,jestli u nás na obci znají roční období a měsíce v roce!!!!Na otázku ohledně začátku realizace kanalizace v naší obci už několik let posloucháme od našeho starosty na jaro vám řekne,že se začne na podzim a následně na podzim vám odpoví,že na jaro.V letošním roce nám bylo zděleno,že se začne kopat v červenci a ejhle!už je říjen a nic!!!Asi nám ale zapoměl zdělit ,v kterém roce!!!Na co platíme stočné a ještě vlastní vývoz výkalů-tedy dvakrát!


 • 3. 10. 2015 0:00
  Soňa
  žádost

  Chtěla bych tímto požádat člověka, který v noci 1.10 odcizil mé dceři keramické lucerny ve tvaru dýní před domem č.56, aby až se s nima doma pokochá, je opět vrátil na místo, odkud si je určitě jen "vypůjčil"......


 • 27. 10. 2015 19:19
  Hrabalová
  pravopis

  Dobrý den, jen malé upozornění. Ve slově Hodonínsko se píše velké H. Na stránkách obce nevypadají hrubky dobře. Mgr. Hrabalová


 • 1. 8. 2016 19:36
  Jyrka
  Re: pravopis

  Neřeš ptákovyni ale mišlenku huso. Jestli hodonýnsko nebo Hodonýnsko, je úplně jedno. Hlavně že tfoje příspjevky sů na stránkách O.K. :-)))


 • 20. 3. 2017 13:33
  Teo Teusko
  Re: pravopis  Dobry den otec,ako sa mate?dakujem za blahozelanie k MDZ.????MAm pre Vas a Katku domacu ulohu.Prosim Vas pekne mohli by ste mi zistit nejake informacie o pani Marie Jakubickova z Kozojidku?Je to pani ktora ako jedina na Slovacku vari staroceske recepty.Navstivil ju cesky znalec na jedlo Zdenek Poilerch z relacie Ano chefe.mozno Vam to nieco hovori.Taktiez vydala 2 knizky a robi kurzy varenia na svoje unikatne recepty.O tie kurzy by som mala velky zaujem Dočítala som sa o nej v Blesku.cz.Vopred ďakujem-

  Renata Harmadiová ,Sydny

  Prosím o údaje pre mailové alebo telefónne spojenie a kde by som mohla kúpiť jej knižky o varení


 • 29. 11. 2015 10:23
  Soňa Kozumplíková
  Jsou důležití lidi nebo majetek?

  ........ rozhodla jsem se , že zajedu do Kozojídek na obecní úřad pro povolení vjezdu z toho důvodu , že tam máme rodiče, kteří jsou nemocní ,špatně se pohybují a potřebují péči. ..
  Jaké bylo mé zděšení, když mi na obecním úřadě řekli: povolení vám nedáme . !!Víte kolik je tu starých lidí!! To nás nezajímá ...odstavit auto u hřbitova a dojít tam pěšky!!...
  Názor dědy zněl : a nemáme se rovnou odstěhovat na hřbitov ?
  Ou bože ......tak si říkám ....chudáci staří lidé v Kozojídkách .. ani vlastní děti tam na vánoce nepřijedou !! Proč ? protože budou mít novou kanalizaci !!!
  Ale obec jim to nevykope domů ? Nenapojí !!!
  Takže jak se tam dostanou jejich děti , aby jim třeba právě s tím pomohli ?
  Nebo se pletu ??? Vykope ? Napojí ? Donese nákup ? Umyje okna ? Zajedou s nimi po doktorech ?? Přijde jim na Vánoce někdo podat ruku a říct šťastné a veselé svátky ???
  Možná se platu a křivdím jim a právě tuhle péči občanům zajistí ..
  Ale myslím , že se nepletu !!!

  Možný by stačilo uvědomit si jednoduchou věc - člověk je na světě jen jednou!! Nikdo Vám druhou šanci nedá ...
  Taky to může být naposled co je vidíte ...půl roku je dlouhá doba , jejich svátky můžou být poslední ..
  (a tohle se netýká jen mě takových lidí je tam spousta)

  Každopádně jestli si myslí, že stojím o to jezdit přes Kozojídky jen tak pro svoji radost , když tam bude rozkopaná cesta a zbytečně si kazit auto !!! V tom podceňují moji inteligenci ....

  Posílat anonym nehodlám
  Soňa Kozumplíková


 • 6. 12. 2015 23:35
  Nespokojený obcan
  Objizdka

  Obecní úřad na svých stránkách píše,že povolenky budou vydány lidem,kteří v Kozojidkach bydlí nebo zde mají děti v MŠ,jak je možné, že ho dostali tedy lidé, kteří jsou občany obci Hroznová Lhota a Knezdub,nebydlí zde,nemají tu ani příbuzné a ani zde nikoho z občanů Kozojidek nevyzvedavaji do zaměstnání? Někteří občané Kozojidek požádaly obec aby jim vydaly povolení pro vjezd pro své kolegy,aby je mohly každý den při cestě do zaměstnání vyzvednout a projet obcí, tak ti byly vyhození s argumentací:jeď do Veselí autobusem a on ať si výzvědné po objetí na Vnorovi ve Veselí, nebo jdi pěšky k zákazové značce, tam si na něj počkej,otočte se a objedte si to na Vnorovi!Tohle není normální! Přitom na schůzi, kterou svolal obecní úřad, na které se občané Kozojidek zeptaly,jaké bude dopravní omezeni během kopání kanalizace,tak jim bylo uděleno,že žádné a ejhle¡A rada našeho starosty na to,abychom nechodily na stavební úřad na povolení na přípojku je úplně nejlepší!zkuste tam zajít, dozvíte se zajímavé věci a je na každém, jestli to opravdu zkusí na černo!já mezi nimy rozhodně nebudu!Přeji naší obecní radě, ať si użivaji své pravděpodobně poslední volební období!!!


 • 9. 12. 2015 9:51
  Otakar Březina
  Re: Objizdka

  Nespokojený občane,
  na schůzce s občany jsem sdělil, že občané Kozojídek nebudou omezeni ve vjezdu a výjezdu z obce a to platí.
  Co se týče stavebního povolení na přípojky, tak není nutné chodit na stavební úřad, protože stavba je jako celek povolena včetně domovních přípojek.
  Co se týče průjezdu obcí, tak uzavírka je z bezpečnostního hlediska. Je dost nebezpečné jezdit pod bagrem, který nese železné bednění.


 • 10. 12. 2015 9:34
  Občan
  Re: Objizdka

  Na jednu stranu chápu, že se některé případy žádostí o povolení vjezdu vyřizují dosti neohleduplně a hodně lidem to komplikuje situaci (ať už dopravy do práce a podob.) ale na druhou stranu je potřeba si uvědomit i to, že je opravdu nebezpečné projíždět stavbou a to ještě někteří jezdí tím způsobem, že jedou a nic je nezajímá.. zkratkou prostě jedou jako prasata a když se něco stane tak už bude pozdě..
  A nevím jak vy, ale já osobně jsem si všiml toho, že za tu dobu co platí uzavírka se průjezd Kozojídkama rapidně zvedl. Asi v tom mají svůj podíl i Vánoce, ale to je na další diskuzi.

  Závěrem za mě: obec by měla citlivěji přistupovat k vyřizování povolení a zbytek by si měl uvědomit i problematiku z druhé strany a ne jen kritizovat, že se jim něco na dobu přechodnou zkomplikovalo.. 90% těch co chtějí povolení vjezdu totiž to povolení skutečně nepotřebuje, jen jsou moc pohodlní na to si to o pár kilometrů objet..


 • 1. 3. 2016 12:16
  vlastik
  košt

  Kdy je plánován košt vína? Děkuji.


 • 29. 12. 2016 9:40
  miroslava trochtová
  dotaz

  Bylo by možno u vás objednat knihu receptů od babince z Kozojídek?
  Viděla jsem to v pořadu tv noe a zaujalo mne to
  Děkuji Trochtová


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Menu

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.kozojidky.cz

Registrujte se zde

Vyhledat v textu

20. 1. Ilona

Zítra: Běla

Aktuality

Příjem aktuálních zpráv

Chcete být informováni o nových aktualitách nebo o změnách na našich stránkách prostřednictvím e-mailu? Stačí se jednoduše zaregistrovat v aktualitách kliknutím na odkaz "Chcete přijímat aktuální zprávy?" Tak vám určitě nic neuteče a většinou vás stihneme informovat včas :)

http://www.memorialpajisrahulka.cz/

Firmy a instituce hodonínska

http://www.firmy-hodonin.cz

firmy-hodonin[1].gif

Turistická asociace Slovácko, z.s. - pasportizace Slovacka

 

Banner_-_pasportizace_CR_-_all.jpg

Diskusní fórum

příspěvků: 34

Návštěvnost stránek

243343