Drobečková navigace

Úvodní stránka > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Pravidla fora

Diskusní fórum Obce Kozojídky slouží občanům a návštěvníkům k vyjádření názorů, postojů a zkušeností souvisejících s obcí Kozojídky. Příspěvky v diskusním fóru vyjadřují názory přispěvatelů a Obec Kozojídky za jejich obsah neodpovídá.
Příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s obecnými pravidly slušnosti budou odstraněny!!
Není povinností zástupců obce vždy na vše odpovědět, ale vezmeme vše v potaz a případně se nimi bude zabývat zastupitelstvo obce.

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 31. 3. 2012 17:13
  Bc. Zdeněk Grombíř
  výše pokut

  Výše pokut by měla být o jeden řád vyšší, tj. 2000000 Kč, jinak je to totiž naprosto směšná částka jako kompenzace za snížení kvality života v obci. Pokud Rolnická a.s. a zastupitelstvo obce naprosto věří v bezproblémovost chodu bioplynové stanice a žádné omezení vyplývající z chodu této stanice, neměla by být výše možné pokuty 2000000 Kč žádný problém. Občas se totiž stává, že je výhodnější platit pokuty.


 • 17. 4. 2012 23:02
  David Kubica

  Plně souhlasím se Zdeňkem. Pokud bude provoz bezproblémový, tak výše sankce nehraje až tak důležitou roli. Sice jsou už podmínky smlouvy vystavené na webu, ale doufám, že je to možné ještě připomínkovat a není to finální verze.


 • 23. 10. 2012 7:12
  Francka
  Bomba v Motole

  Ahoj,jedu domů z Motole.Jezdila jsem ve Formuli 1.Bomba!!
  http://www.cgdf.cz/cs/elektro-formule-v-greyhound-park-motol.html


 • 13. 1. 2014 8:33
  Občan
  Hlášení obecního rozhlasu

  Když už nelze hlásit fyzicky z OÚ, tak proč není na webu zřízena (tak jako to mají jiné obce i při běžném provozu) sekce pro hlášení pro občany? Informace o prodejcích (pravidelných) nebo jiné informace z OÚ mohou být přímo na webu nebo na vývěsce fyzicky (pro ty co nemají přístup k internetu). Platy se zřejmě kanceláři nepozastavily během rekonstrukce, tak se může služba pro občany přelnout do jiné prezentace.


 • 14. 1. 2014 10:07
  nespokojený občan

  k čemu platíme starostu na plný úvazek ,a tak zvanou účetní na obci, když už pár měsíců úřad neúřaduje a nikdo ho evidentně nepotřebuje!
  to jsou tak zaneprázdněni obecní zaměstnanci,že na dveřích obecního úřadu, ani na úřední desce není jediná zmínka, nebo kontakt? je to bída- zrušme je úplně. -nespokojený občan.


 • 15. 1. 2014 8:36
  Otakar Březina
  vyjádření starosta pro nespokojeného občana

  Vážený neznámý občane,
  zajděte se podívat do rozbourané budovy obecníhu úřadu a tam téměř denně uvidíte za co platíte starostu a jak to tam vypadá. Okamžitě při vstupu na naše internetové stránky máte upozornění, proč se neúřaduje a k tomu je tam uveden telefonický kontakt na mou osobu. Kozojídky je malá vesnice a kdykoliv za mnou můžete přijít i ke mně domů. Dělá to tak spousta občanů. Co se týče samotného chodu vesnice. Tak jistě nevíte, co obnáší účetnictví, vyúčování dotací, samotný chod obce Kozojídky. Je pro mne a pro účetní značně nemilé mít obecní věci doma a kupit je na hromady. Přijďte se ke mně domů podívat jak to mám vše na hromadách. Kolegyně Majtánová má věci rozložené ve dvou místnostech. Byl bych rád, aby úřad začal normálně fungovat, ale bohužel stav budovy byl v tak špatném stavu, že bylo nutné provést celkovou rekonstrukci budovy. Zajímalo by mne, co nespokojený občan kdy co prospěšného udělal pro naši obec.Je ubohé se nepředstavovat. Asi se stydíte podepsat se pod názory.
  S pozdravem pěkného dne Ota Březina.


 • 15. 1. 2014 11:55
  Milada Majtánová
  Vyjádření k úřadování na OÚ Kozojídky

  Vážení nespokojení občané,

  reaguji na Vaše připomínky ohledně úřadování na OÚ Kozojídky. Situace, která nastala tím, že jsme dostali možnost opravit budovu OÚ, není asi pro nikoho příjemná. Ani pro mne. Pracuji doma. Čtvrtinu svého bytu mám zaplněnou písemnostmi OÚ, PC, kancelářskými potřebami apod. Vykonávám veškeré práce, tak jako na OÚ. Pouze mi ubylo úřadování pro veřejnost a vyřizuji méně telef. hovorů. Nikoho z občanů, kdo přijde k nám, jsem neodmítla, všechno se snažíme vyřizovat i za těchto ztížených podmínek. Každý by snad mohl pochopit, že nemohu doma úřadovat tak, jak na OÚ a nemohu zveřejnit číslo svého soukromého telefonu.
  Práce účetní obce a administrativní pracovnice na malé obci není jednoduchá. Účetnictví obcí je složitá záležitost, každý měsíc jsou stanoveny termíny pro předkládání účetní uzávěrky na krajský úřad, taktéž jsou stanoveny další termíny na mzdy, výkaznictví aj. Takže práce se musí vykonávat a myslet si, že dostávám výplatu za nic, je opravdový nesmysl. Až budu pracovat na OÚ, zvu každého občana, který si myslí, že se na obci nic nedělá. Vezměte si dovolenou a sedněte si na dva, tři dny do kanceláře. Budete se divit a možná změníte svůj názor.
  Mrzí mne, že se tímto zabýváte, protože zájem na tom, aby se opravila budova OÚ, která to opravdu potřebuje, by měl mít každý z nás. Je to budova pro nás všechny. Není to záležitost ani Majtánové, ani starosty. Hodně jsme přemýšleli, kde zprovoznit prozatimní kancelář OÚ, ale bohužel jsme nic nevymysleli ( na OÚ to nejde, v MŠ je nedostatek místa i tak a jiné prostory bohužel obec nemá). Toto řešení, že jsem si skoro vše vzala domů, bylo jediné možné.
  Doufám, že jsem Vám tuto složitou situaci alespoň trochu vysvětlila. Více udělat nemohu! A pokud někdo z Vás potřebuje něco důležitého vyřídit, klidně se stavte.

  Milada Majtánová


 • 31. 3. 2014 17:17
  Antonín Kubica
  Likvidace remísku Pískáče Bobrem

  Starosto a zastupitelstvo.
  Jsem znepokojen stavem ozelenění v nově vzniklém remízku v lokalitě Pískáče.
  Evidentně je tam zabydlen bobr a páchá značné škody. Vím, že bobr je zatím jěště chráněný.
  / ačkoliv nechápu proč již není regulován stav tohoto druhu v nových výsadbách a podobně /
  Když zbuduje někdo – kdokoliv dílo za nemalé peníze obce, státu nebo sponzorů - tak se to nechává ničit.
  Myslím, že každé dílo, ať je to stavba, park, cesta, hřiště … by měla být chráněna obcí, neboť nikdo to za nás
  dělat nepujde ze státu. Zastupitestvo ví, co to dá práce dostat na cokoliv peníze ze státu.
  Tato akce v roce 2002 byla doposud nějvětší investicí v obci / 22 milionů /, a dnes tam již má být vzroslý
  remízek a je třeba čas na zbudování turistické stezky, neboť v Kozojídkách nemáme les a za každou lokalitu
  remízku bychom měli být rádi.
  Ptám se, zda to bude obec nějak řešit sama nebo s ochránci bobra apd.
  Myslím, že toto určitě nebude více občanům lhostejné a sledují to také, pro to to píši do této
  diskusní rubriky. Zvláště když teď obec plánuje výsadbu dalšího remízku nebo větrolamu nad Pískáči.
  Ti co chodí do přírody vědí co napáchal bobr na Kozojídce na Žeravsku / ten remízek při potoku stál před 15 lety
  Více jak 1 milion a jak vypadá /
  Pokud budete v této věci dělat i šetření na místě, rád se zúčastním i s pomocí když budu obeznámen.
  Děkuji a věřím, že se do této ochrany kozojídské zeleně pustíme.
  S pozdravem Antonín Kubica, Kozojídky 78


 • 31. 3. 2014 17:21
  A. Kubica
  doplnění

  k větě: - tak se to nechává ničit.
  Vysvětlení: předpokládám, že to OZ zatím neví. Oml.


 • 30. 5. 2014 8:09
  Ota Březina
  Re: odpověď

  Zjišťoval jsem na životním prostředí, co se dá dělat s bobrem. V současné době je bobr celoplošně chráněným živočichem. Nedá se slovit ani odchytnout. Dle vyjádření MUDr. Zdeňka Kučery s Jihomoravského kraje v Brně je bobr velmi rošířen a proto se chystá nějaká nová legislativa ohledně regulace bobrů. V současné době se nabízí pouze možná náhrada škody za zničené dřeviny, ale toto je dle mého názoru možné až v době, kdy škoda bude větší.


 • 17. 5. 2014 22:39
  David Bačík
  osvětlení

  Bylo by možné opravit osvětlení v naší ulici. Už asi dva měsíce je tady tma. Dvě světla mimo provoz.
  Děkuji


 • 23. 5. 2014 10:06
  Ota Březina
  Re: osvětlení

  Omlouvám se, ale nevěděl jsem o tom. Děkuji za informaci. Uvedu co nejdříve do pořádku.
  S pozdravem
  Ota Březina


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Menu

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.kozojidky.cz

Registrujte se zde

Vyhledat v textu

20. 1. Ilona

Zítra: Běla

Aktuality

Příjem aktuálních zpráv

Chcete být informováni o nových aktualitách nebo o změnách na našich stránkách prostřednictvím e-mailu? Stačí se jednoduše zaregistrovat v aktualitách kliknutím na odkaz "Chcete přijímat aktuální zprávy?" Tak vám určitě nic neuteče a většinou vás stihneme informovat včas :)

http://www.memorialpajisrahulka.cz/

Firmy a instituce hodonínska

http://www.firmy-hodonin.cz

firmy-hodonin[1].gif

Turistická asociace Slovácko, z.s. - pasportizace Slovacka

 

Banner_-_pasportizace_CR_-_all.jpg

Diskusní fórum

příspěvků: 34

Návštěvnost stránek

243343