Drobečková navigace

Úvodní stránka > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Pravidla fora

Diskusní fórum Obce Kozojídky slouží občanům a návštěvníkům k vyjádření názorů, postojů a zkušeností souvisejících s obcí Kozojídky. Příspěvky v diskusním fóru vyjadřují názory přispěvatelů a Obec Kozojídky za jejich obsah neodpovídá.
Příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s obecnými pravidly slušnosti budou odstraněny!!
Není povinností zástupců obce vždy na vše odpovědět, ale vezmeme vše v potaz a případně se nimi bude zabývat zastupitelstvo obce.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 3. 10. 2015 0:00
  Soňa
  žádost

  Chtěla bych tímto požádat člověka, který v noci 1.10 odcizil mé dceři keramické lucerny ve tvaru dýní před domem č.56, aby až se s nima doma pokochá, je opět vrátil na místo, odkud si je určitě jen "vypůjčil"......


 • 2. 10. 2015 18:48
  znechucený občan
  dotaz ke kanalizaci

  Zajímalo by mě,jestli u nás na obci znají roční období a měsíce v roce!!!!Na otázku ohledně začátku realizace kanalizace v naší obci už několik let posloucháme od našeho starosty na jaro vám řekne,že se začne na podzim a následně na podzim vám odpoví,že na jaro.V letošním roce nám bylo zděleno,že se začne kopat v červenci a ejhle!už je říjen a nic!!!Asi nám ale zapoměl zdělit ,v kterém roce!!!Na co platíme stočné a ještě vlastní vývoz výkalů-tedy dvakrát!


 • 29. 5. 2015 10:51
  Ota Pavel
  Maše obec

  tak Maše obec se přihlásila do soutěže
  Vesnice roku a v rámci aktivního přístupu, snad někdo uvede do puvodního stavu silnici, ve "Fučikově" ulici "na třetí straně,
  kde si starostuv sused překopal obecní silnici z duvodu připojky k soukromému pozemku, / zřejmě bez povolení /
  ,ale aby silnici uvedl zpět do puvodního užívání schopného stavu, na to jaksi pozapomel, - stavitel, i celá slavná obecní rada.
  Źe by tudy nejezdili? nebo to raději objíždí jako většina občanu ulice?
  evidentně je to poškození obecního majetku, a nikdo to neřeší :-(
  asi ve smyslu starosty--- TO NEŔEŚ


 • 15. 9. 2015 9:06
  Občan
  Re: Maše obec

  Zdravím,

  co se týče přípojky, tak pochybuji, že by to šlo bez povolení. On stavební úřad bez určitých náležitostí nevydá povolení ke stavbě a zrovna připojení na sítě je zde velmi řešeno. Co se opravy týče, určitá snaha dát vozovku do pořádku tam zcela očividně byla, nicméně s tím, že se má dělat nová kanalizačka je asi nesmysl dávat tam nové záplaty asfaltu.
  Ono je vždy snadné hledat chyby, ale je třeba se zamyslet i nad souvislostmi. A vůbec, možná můžeme být i rádi za ten "retardér", když vidím jak někteří jezdí..


 • 22. 4. 2015 21:22
  Karel
  NE-bezpečné silnice

  to se musi vždy první stát neštěstí nebo někdo přímo přizabit, aby se kompetentní,
  v připadě Kozojidek spiš někdo ne-kompetentní postaral o opravu krajnice v katastrofálník stavu kolem kanalizačnich rastlú před Maňákovým, naproti Hospody na dědině a u garáže ing. J. Šantaveho vedle Hospody na dědině???


 • 27. 9. 2014 18:01
  Květoslava Smetková
  kozojídský občasník

  Chtěla bych se vyjádřit k výroku v Kozojídském občasníku ..přebírali jsme vedení obce v době, kdy veškeré budovy byly zastaveny bance..Dle informace u pana starosty se jednalo o dluh ve výši 1,5 mil.Kč, který vznikl při likvidaci skládky odpadu v r.2002.Jednalo se o investici ve výši 20 mil.Kč, která byla uhrazena z dotace a půjčky ze SFŽP ve výši 4,1 mil.Kč. V době přebírání obce byla větší část půjčky již splacena. Obec pracovala v té době s pětimilionovým rozpočtem a další splátky kolem O,5 mil.Kč SFŽP nemusely být problémem. Vždyť na účtech OU byl v té době l mil.Kč a majetek v hodnotě cca 42 mil.Kč. Pokud bude mít starosta k některým údajům výhrady, které jsem čerpala ze Zpravodajů, může je zde zveřejnit.


 • 17. 5. 2014 22:39
  David Bačík
  osvětlení

  Bylo by možné opravit osvětlení v naší ulici. Už asi dva měsíce je tady tma. Dvě světla mimo provoz.
  Děkuji


 • 23. 5. 2014 10:06
  Ota Březina
  Re: osvětlení

  Omlouvám se, ale nevěděl jsem o tom. Děkuji za informaci. Uvedu co nejdříve do pořádku.
  S pozdravem
  Ota Březina


 • 31. 3. 2014 17:21
  A. Kubica
  doplnění

  k větě: - tak se to nechává ničit.
  Vysvětlení: předpokládám, že to OZ zatím neví. Oml.


 • 30. 5. 2014 8:09
  Ota Březina
  Re: odpověď

  Zjišťoval jsem na životním prostředí, co se dá dělat s bobrem. V současné době je bobr celoplošně chráněným živočichem. Nedá se slovit ani odchytnout. Dle vyjádření MUDr. Zdeňka Kučery s Jihomoravského kraje v Brně je bobr velmi rošířen a proto se chystá nějaká nová legislativa ohledně regulace bobrů. V současné době se nabízí pouze možná náhrada škody za zničené dřeviny, ale toto je dle mého názoru možné až v době, kdy škoda bude větší.


 • 31. 3. 2014 17:17
  Antonín Kubica
  Likvidace remísku Pískáče Bobrem

  Starosto a zastupitelstvo.
  Jsem znepokojen stavem ozelenění v nově vzniklém remízku v lokalitě Pískáče.
  Evidentně je tam zabydlen bobr a páchá značné škody. Vím, že bobr je zatím jěště chráněný.
  / ačkoliv nechápu proč již není regulován stav tohoto druhu v nových výsadbách a podobně /
  Když zbuduje někdo – kdokoliv dílo za nemalé peníze obce, státu nebo sponzorů - tak se to nechává ničit.
  Myslím, že každé dílo, ať je to stavba, park, cesta, hřiště … by měla být chráněna obcí, neboť nikdo to za nás
  dělat nepujde ze státu. Zastupitestvo ví, co to dá práce dostat na cokoliv peníze ze státu.
  Tato akce v roce 2002 byla doposud nějvětší investicí v obci / 22 milionů /, a dnes tam již má být vzroslý
  remízek a je třeba čas na zbudování turistické stezky, neboť v Kozojídkách nemáme les a za každou lokalitu
  remízku bychom měli být rádi.
  Ptám se, zda to bude obec nějak řešit sama nebo s ochránci bobra apd.
  Myslím, že toto určitě nebude více občanům lhostejné a sledují to také, pro to to píši do této
  diskusní rubriky. Zvláště když teď obec plánuje výsadbu dalšího remízku nebo větrolamu nad Pískáči.
  Ti co chodí do přírody vědí co napáchal bobr na Kozojídce na Žeravsku / ten remízek při potoku stál před 15 lety
  Více jak 1 milion a jak vypadá /
  Pokud budete v této věci dělat i šetření na místě, rád se zúčastním i s pomocí když budu obeznámen.
  Děkuji a věřím, že se do této ochrany kozojídské zeleně pustíme.
  S pozdravem Antonín Kubica, Kozojídky 78


 • 15. 1. 2014 11:55
  Milada Majtánová
  Vyjádření k úřadování na OÚ Kozojídky

  Vážení nespokojení občané,

  reaguji na Vaše připomínky ohledně úřadování na OÚ Kozojídky. Situace, která nastala tím, že jsme dostali možnost opravit budovu OÚ, není asi pro nikoho příjemná. Ani pro mne. Pracuji doma. Čtvrtinu svého bytu mám zaplněnou písemnostmi OÚ, PC, kancelářskými potřebami apod. Vykonávám veškeré práce, tak jako na OÚ. Pouze mi ubylo úřadování pro veřejnost a vyřizuji méně telef. hovorů. Nikoho z občanů, kdo přijde k nám, jsem neodmítla, všechno se snažíme vyřizovat i za těchto ztížených podmínek. Každý by snad mohl pochopit, že nemohu doma úřadovat tak, jak na OÚ a nemohu zveřejnit číslo svého soukromého telefonu.
  Práce účetní obce a administrativní pracovnice na malé obci není jednoduchá. Účetnictví obcí je složitá záležitost, každý měsíc jsou stanoveny termíny pro předkládání účetní uzávěrky na krajský úřad, taktéž jsou stanoveny další termíny na mzdy, výkaznictví aj. Takže práce se musí vykonávat a myslet si, že dostávám výplatu za nic, je opravdový nesmysl. Až budu pracovat na OÚ, zvu každého občana, který si myslí, že se na obci nic nedělá. Vezměte si dovolenou a sedněte si na dva, tři dny do kanceláře. Budete se divit a možná změníte svůj názor.
  Mrzí mne, že se tímto zabýváte, protože zájem na tom, aby se opravila budova OÚ, která to opravdu potřebuje, by měl mít každý z nás. Je to budova pro nás všechny. Není to záležitost ani Majtánové, ani starosty. Hodně jsme přemýšleli, kde zprovoznit prozatimní kancelář OÚ, ale bohužel jsme nic nevymysleli ( na OÚ to nejde, v MŠ je nedostatek místa i tak a jiné prostory bohužel obec nemá). Toto řešení, že jsem si skoro vše vzala domů, bylo jediné možné.
  Doufám, že jsem Vám tuto složitou situaci alespoň trochu vysvětlila. Více udělat nemohu! A pokud někdo z Vás potřebuje něco důležitého vyřídit, klidně se stavte.

  Milada Majtánová


 • 15. 1. 2014 8:36
  Otakar Březina
  vyjádření starosta pro nespokojeného občana

  Vážený neznámý občane,
  zajděte se podívat do rozbourané budovy obecníhu úřadu a tam téměř denně uvidíte za co platíte starostu a jak to tam vypadá. Okamžitě při vstupu na naše internetové stránky máte upozornění, proč se neúřaduje a k tomu je tam uveden telefonický kontakt na mou osobu. Kozojídky je malá vesnice a kdykoliv za mnou můžete přijít i ke mně domů. Dělá to tak spousta občanů. Co se týče samotného chodu vesnice. Tak jistě nevíte, co obnáší účetnictví, vyúčování dotací, samotný chod obce Kozojídky. Je pro mne a pro účetní značně nemilé mít obecní věci doma a kupit je na hromady. Přijďte se ke mně domů podívat jak to mám vše na hromadách. Kolegyně Majtánová má věci rozložené ve dvou místnostech. Byl bych rád, aby úřad začal normálně fungovat, ale bohužel stav budovy byl v tak špatném stavu, že bylo nutné provést celkovou rekonstrukci budovy. Zajímalo by mne, co nespokojený občan kdy co prospěšného udělal pro naši obec.Je ubohé se nepředstavovat. Asi se stydíte podepsat se pod názory.
  S pozdravem pěkného dne Ota Březina.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Menu

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.kozojidky.cz

Registrujte se zde

Vyhledat v textu

21. 2. Lenka

Zítra: Petr

Příjem aktuálních zpráv

Chcete být informováni o nových aktualitách nebo o změnách na našich stránkách prostřednictvím e-mailu? Stačí se jednoduše zaregistrovat v aktualitách kliknutím na odkaz "Chcete přijímat aktuální zprávy?" Tak vám určitě nic neuteče a většinou vás stihneme informovat včas :)

http://www.memorialpajisrahulka.cz/

Firmy a instituce hodonínska

http://www.firmy-hodonin.cz

firmy-hodonin[1].gif

Turistická asociace Slovácko, z.s. - pasportizace Slovacka

 

Banner_-_pasportizace_CR_-_all.jpg

Diskusní fórum

příspěvků: 33

Návštěvnost stránek

244674