Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Aktuality archiv > 750. výročí první písemné zmínky o Veselí nad Moravou

750. výročí první písemné zmínky o Veselí nad MoravouDatum konání:
27.8.2011

Pozvanka_Hlavni_oslavy.jpg
Oslavy budou probíhat v termínu 27. - 28. srpna 2011 v historickém centru Veselí nad Moravou, na Bartolomějském náměstí a blízkém okolí, ale také v historických prostorách na území celého města.

Celé oslavy jsou laděny s důrazem na historické události – takže bude jistě zajímavé sledovat šermířské veselohry a rytířské turnaje, poslouchat historickou hudbu a vyvrcholením celého dopoledne bude jistě příjezd a přivítání hraběte Chorinského s chotí. Během oslav budou otevřeny historické prostory, které patří k běžnému životu města – kostel Sv. Andělů strážných a kostel sv. Bartoloměje, ale také bude možno navštívit prostory, které běžně dostupné nebývají - např. židovský hřbitov a synagoga, kostelík Panny Marie, dům č. 9, 47 a 48 na Bartolomějském náměstí, elektrárna, zámek, ... Děti budou mít možnost v prostorách Městského muzea vyzkoušet si střelbu z luku a z kuše, dokonce budou moci srážet draka mečem. Jistě je potěší také loutkové divadlo a zábavné odpoledne připravené v areálu přístaviště Baťova kanálu. Příznivci dechové hudby si jistě nenechají ujít tradiční přehlídku „Na veselském rynečku“. Ve večerních hodinách zahrají rockové kapely Ferrum a Wetesh. Korunou celých oslav bude ohňostroj ve 22 hodin. Slavnostní mší svatou v 10 hodin v kostele sv. Bartoloměje začnou nedělní oslavy. Odpolední program nabízí folklorní vystoupení domácích souborů Štěpnička a Radošov. Hlavní oslavy pak zakončí koncert cimbálové muziky Hradišťan.

V rámci oslav byla také vyhlášena výtvarná a fotografická soutěž „NAŠE MĚSTO“, jejíž propozice jsou v příloze.

Propozice výtvarné a fotografické soutěže "NAŠE MĚSTO"


Menu

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.kozojidky.cz

Registrujte se zde

Vyhledat v textu

21. 2. Lenka

Zítra: Petr

Příjem aktuálních zpráv

Chcete být informováni o nových aktualitách nebo o změnách na našich stránkách prostřednictvím e-mailu? Stačí se jednoduše zaregistrovat v aktualitách kliknutím na odkaz "Chcete přijímat aktuální zprávy?" Tak vám určitě nic neuteče a většinou vás stihneme informovat včas :)

http://www.memorialpajisrahulka.cz/

Firmy a instituce hodonínska

http://www.firmy-hodonin.cz

firmy-hodonin[1].gif

Turistická asociace Slovácko, z.s. - pasportizace Slovacka

 

Banner_-_pasportizace_CR_-_all.jpg

Diskusní fórum

příspěvků: 33

Návštěvnost stránek

244675